Výpadky a odstávky sítě WiFiMorava.com ... nemilé skutečnosti, s kterými se potýká každý poskytovatel internetu.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ: Tento dokument je z archivu na www.wifimorava.com (+420-776-206200) . Za obsah článků jiných autorů a správnost případných informací v nich obsažených neručíme. Pokud byl znám zdroj článku, byl vždy uveden.Žádná síť a žádný ISP (Internet Servis Provider) nemá 100% dostupnost sítě. Ovšem málokterý ISP, vytvoří stránku, kde by i informoval o výpadcích vlastní sítě, či zařízení. WiFiMorava.com , bude na těchto stránkách zveřejňovat takové informace (plánované i neplánované výpadky připojení). Tato stránka nebude popisovat, velmi krátké výpadky, které mohou být způsobeny rušením v dané lokalitě.

02.10.2006 Váženi zákazníci, omlouváme se za poruchu internetu celorepublikového rozsahu.
Dle sdělení velkoobchodního dodavatele došlo k výpadku internetu jak u nás, tak ve všech větších městech České republiky (Praha, Plzeň, České Budějovice, a další jiná velká i malá města i na Moravě). Do této chvíle nám nebyla sdělena příčina závady, ani čas kdy bude odstraněna. Porucha trvá asi od 21.00 hodin. Pokud budeme mít nějaké další informace, budeme Vás informovat. Děkujeme za pochopení.

22.09.2006 Plánovaný výpadek 00:30 do 02:30 hodin. Z důvodů údržby zařízení v Kojetíně a okolí (výměna záložního zdroje a otestování zdroje z hlediska výdrže). Všem zákazníkům se omlouváme, za vzniklé problémy.

20.09.2006 !!! 26 září 2006 bude plánovaný výpadek internetu !!! 26.září 2006 nepůjde ve Staré Vsi elektrika od 7:00 asi až do 17:00, pro údržbu rozvodu SME. Výpadek internetu v tomto čase postihne i Kyselovice a okolí a i Břest i okolí. Za vzniklé problémy se omlouváme.

23. Února 2006 - V Kojetíně na hl. routeru odešel do věčných lovišť záložní zdroj, který zapříčinil výpadek internetu v lokalitě Kojetín od 22.20 do 23.20 hodin. Všem zákazníků s této lokality se tímto omlouváme.

12. Února 2006 - Kojetín Dr. E. Beneše ... během dnešní dnešní půlnoci (od 23.30 do 10.30) bylo úspěšně otestováno nové zařízení, které by mělo zkrátit pingy a výrazně posílit kapacitu internetu v této lokalitě. Zákazníkům se omlouváme za krátkodobé asi 10 vteřinové výpadky internetu (při každém provedené změně se muselo restartovat zařízení). Funkčnost zařízení lze ověřit zde:

(pokud jede první WANka)
(a nebo i zde pojede druhá WANka)

7. Února 2006 - Kojetín Dr. E. Beneše ... výpadek fáze od 00.01 - 01.30. Došlo k výpadku jedné fáze ... věc řešila výjezdová poruchová pohotovost ČEZu Přerov. Výpadek el. proudu měl vliv na chod v lokalitě Kojetín (okr. Přerov). Za problém se zákazníkům omlouváme (nebyl způsoben na naší straně). Jinak ještě tento týden se v lokalitě Kojetín chystáme k vyměnit router za nový multiwanový router ... navyšujeme tím konektivitu na vstupu ... k realizaci dojde až asi koncem týdne. Vřele všem zákazníkům doporučujeme, aby externí WIFI zařízení vypínaly v př. nepoužívání ... občas dochází (u některých zařízení i pravidelně) k přeplnění logovací paměti a tím i k tzv. vytuhnutí zařízení (nejde po zapnutí PC internet). V případě, že zařízení chcete vypnout a zapnout je absolutně nutné vyčkat (mezi vypnutím a zapnutím min. pauza 30 sec. !!!).

1. Února 2006 - Extrémní dlouhodobý mráz polevil teprve předevčírem. Předevčírem jsme zaznamenali i krátkodobé výpadky v Kojetíně (hlavně odpoledne). Mrzí nás, že nikdo problémy s výpadky pingů do této chvíle nenahlásil a proto jsme možná zjistily závadu na anténě pozdě.Teprve dnes dorazila všesměrová anténa od dodavatele a dnes v odpoledních hodinách bude anténa (jinak viz. níže) CTU_AP_01 - námrazy na anténě a tím zhoršený příjem pro zákazníky tohoto SSID a možné i výpadky pingů ... věc se řeší. Všem zákazníků WiFiMorava.com, kteří jedou přes CTU_AP_01 se tímto omlouváme.

28. Ledna 2006 - Extrémní mráz ... bohužel pořád přes -100C ... dá se říci pořád trvá. Dnes jsme zaznamenali výpadek v Kojetíně (asi mezi 10.00 - 12.00 hodinou). Vypadla jedna fáze - řešila to výjezdovka ČEZu. Všem zákazníků se tímto omlouváme. Jinak v poslední asi 2 dny jsou problémy s CTU_AP_01 - námrazy na anténě a tím zhoršený příjem pro zákazníky tohoto SSID a možné i výpadky pingů ... věc se řeší.

Všesměrová anténa PATRIA 10 dBi 2,4 GHz pro CTU_AP_01

Technické data :
Zisk: 10 dBi
Pracovní kmitočet: 2.4 - 2.5 GHz
Vertikální paprskový šíře: 6 stupnů
Horizontální paprskový šíře: 3600 stupnů
Impedance: 50 ohm
Spojka: N (f) objímka
VSWR: 1.5
Rozměry výše: 600m
Průměr: 50mm
Váha: 0.9 kg
Polarizace vertikální
Anténa VŠESMĚROVÁ PATRIA pracuje ve 360 stupních a je určena pro základní sestavy
Výrobce: Bestpartner Ul. Ozimska 184, 45-327 Opole. bestpartner.pl (Polsko)

9. Ledna 2006 - Extrémní mráz (v Kojetíně byla dnes teplota -140C ... Ovšem někteří zákazníci, že snad naměřily i -180C) a námrazy na anténách mohou způsobit podstatné snížení rychlosti a také zhoršení pingů pro zákazníky. V žádném případě nedoporučujume demontáž a rozmrazování sektorové antény fénem, tak jak to udělal jeden náš zákazník (nevratně poškodil anténu). V této situaci doporučujume vyčkat dokud mráz nepoleví. Jinak dle měření všechny naše APčka (přístupové body) fungují jak mají. Problém se týká pouze klientských zařízení. Teplota naměřená v krabici na APčku v Kojetíně ( SSID CTU_AP_01 ) byla 40C.

1. Ledna 2006 - výpadek el. proudu (asi v rámci celého Kojetína - od 21.25 do 21.32 hod). Jedná se o Kojetín okr. Přerov. Nejednalo se o výpadek, o kterém jsme mohli informovat zákazníky předem. Děkujeme za pochopení. Jinak je zajímavé, že i přes velmi husté sněžení a extrémní počasí a mrazy v posledních dnech roku 2005 jsme nezaznamenali problémy s WiFi. I pingy byly ready.