Anonymizér je Vaše úplná anonymita a i rychlejší internet

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ: Tento dokument je z archivu na www.wifimorava.com (+420-776-206200) . Za obsah článků jiných autorů a správnost případných informací v nich obsažených neručíme. Pokud byl znám zdroj článku, byl vždy uveden.Svět a tedy ani Internet není tak bezpečné místo, jak se mnohdy zdá. Vaše aktivity na světové síti jsou lehce vystopovatené a monitorovatelné. Říkáte si, že když neděláte nic špatného, tak to přece nevadí. Ano, ale ne vždy. Jakmile se jednou dostanete do spárů spamerů, záplavy nevyžádané pošty se jen těžko zbavíte. Vaše identita, např. IP adresa může být zneužita k nelegální činnosti, zaměstnavatel si může Vaši aktivitu na síti vykládat různě atd. Tuto službu pro vás připravila firma 2GM s.r.o. na jejíž stránky Vám vřele doporučujeme se podívat ( http://2gm.cz/ )

Vaše úplná anonymita a rychlejší Internet

V tomto režimu se pomocí jednotného veřejného jména a hesla zcela anonymně připojíte k zařízení a dále naprosto anonymně můžete používat Internet.
Po prvním připojení pocítíte i další podstatnou výhodu řešení – Váš přístup k Internetu teď bude viditelně rychlejší. Koncentrátor je připojen k 2Gbit lince a přenášená data mezi Vašim počítačem a koncentrátorem jsou komprimována.
Pokud chcete využívat naši službu zdarma v režimu úplné anonymity, připojte se prosíme následovně.
Na Vašem počítači s OS Windows 98 a novějším si v Průvodci novým připojením vyberete volbu Připojit k firemní síti a následně Připojení k virtuální privátní síti. Jako IP adresu uvedete anonymizer.snort.cz .

Uživatelské jméno: anonym
Heslo: anonym

Často kladené otázky

Jaký používáte VPN protokol?
Anonymizér používá VPN nad protokolem GRE, alternativně využívá protokol L2TP/IPSec. V režimu Anonymizér získávají všechny připojené počítače interní adresu, která se při přístupu na Internet překládá na adresu Anonymizéru technologií NAT. Všichni připojení uživatelé se tedy nacházejí v jedné virtuální lokální síti. Pokud chcete, aby Vám byla přidělována přímo veřejná IP adresa a neprobíhal překlad, využijte službu Profi Internet.

Jaký je postup připojení? Mám vytvořit druhé připojení nebo přepsat to stávající? Tím pádem by mi nefungovalo ale připojení od mého providera, ne?
Musíte vytvořit další připojení. Poté se vždy nejprve připojíte ke svému poskytovateli a až po realizaci spojení spustíte VPN připojení. VPN tunel půjde přes fyzickou infrastrukturu Vašeho poskytovatele.

Nemohu se připojit. Píše se mi chyba 619, případně 800.
Pokud používáte Windows 2000 nebo Windows XP zapojené do LAN s doménovým kontrolerem, je možné, že váš správce zakázal v doménové politice připojování k VPN serverům s protokolem GRE umístěným mimo vaši doménu. Další možností je, že se připojujete k Internetu přes router, který nepropouští odchozí provoz protokolu GRE. Dále je třeba mít povolený odchozí provoz na TCP portu 1723. Pokud je problém způsoben blokování protokolu GRE, můžete nastavit používání protokolu L2TP/IPSec, viz nastavení Windows XP.

Návod pro připojení Windows XP k anonymizéru

1. V nabídce Start klikněte pravým tlačítkem myši na položku Síťová připojení a z menu vyberte položku otevřít


2. Otevře se okno Síťová připojení. Klikněte na položku Vytvořit nové připojení, která se nachází v levém horním rohu
 

3. Otevře se Průvodce novým připojením. Klikněte na tlačítko Další


4. Jako Typ připojení zvolte položku Připojit k firemní síti


5. V dalším kroku zvolte Připojení k virtuální privátní síti


6. Napište Název nového připojení. Název slouží jen pro vaši orientaci, proto zde můžete zadat cokoliv


7. Jako název hostitele vyplňte anonymizer.snort.cz


8. Zaškrtněte položku Přidat zástupce tohoto připojení na plochu a klikněte na tlačítko Dokončit


9. Otevře se Vám okno Připojit. Zde vyplňte jméno anonym a heslo také anonym. Zaklikněte volbu Uložit uživatelské jméno a heslo.

Klikněte na tlačítko Připojit a pokud se Vám to podaří, můžete tuto stránku opustit.

Chyba 619

Pokud se Vám zobrazí Chyba 619 a jste vlastníkem Windows XP SP2, není ještě nic ztraceno...
Můžete využít protokolu L2TP/IPSec. Jak na to?
Majitelé Windows XP SP1 si musí nainstalovat update KB818043. Verze pro české windows je zde, pro anglické je zde. Klikněte na tlačítko Storno a z plochy znovu otevřete právě vytvořené připojení


1. Klikněte na tlačítko Vlastnosti


2. V záložce Zabezpečení klikněte na tlačítko Nastavení protokolu IPsec...


3. Zaklikněte položku Použít pro autorizaci předsdílený klíč, vyplňte anonymous a potvrďte tlačítkem OK


4. Přejděte na záložku Sítě a jako typ Serveru VPN vyberte L2TP IPSec VPN a potvrďte tlačítkem OK


5. Otevře se Vám znovu okno Připojit. Zde opět vyplňte jméno anonym a heslo také anonym. Zaklikněte volbu Uložit uživatelské jméno a heslo.

Klikněte na tlačítko Připojit. Pokud se to nepodaří ani v tomto případě, máte zřejmě blokovány některé porty na firewallu.(konkrétně: UDP 1701, UDP 500 a UDP 4500)

V případě jakýchkoliv dotazů výhradně na e-mail vpn@2gm.cz Tuto službu pro vás připravila firma 2GM s.r.o. na jejíž stránky Vám vřele doporučujeme se podívat (  http://2gm.cz/ )